نخستین نکته در مورد برنامه‌نویسی و طراحی سایت‌های بزرگ باید در نظر داشته باشیم این است که این گونه سایت‌ها به دلایل مختلف از جمله محدودیت‌های فنی مجبور می‌شوند که با چندین زبان برنامه‌نویسی و استفاده از تکنولوژی‌های مختلف کار خود را به انجام برسانند.

نکته‌ی دیگر این است که صرف اینکه یک سایت از زبانی خاص برای برنامه‌نویسی استفاده کند، به معنی بهتر بودن آن زبان و تجویز این گزینه برای تمامی سایت‌های دیگر نیست.

هر یک از زبان‌های برنامه‌نویسی وب مانند php، Python، ASP.NET، جاوا، Ruby و زبان‌های دیگر در سایت‌های بزرگی در سرتاسر دنیا مورد استفاده هستند.

سایت دیجی کالا از چه تکنولوژی‌های برنامه‌نویسی استفاده می‌کند ؟

هسته‌ی مرکزی دیجی‌کالا با زبان برنامه نویسی ASP.NET توسعه یافته است ولی در بخش‌هایی مثل دیجی‌کالا مگ، از وردپرس که یک CMS تحت php است برای طراحی سایت استفاده شده است.

دیجیکالا - Digikala

همین ترکیب در سایت دیجی‌استایل و دیجی‌استایل مگ نیز برقرار است و این دوسایت نیز به شکل فوق در کنار هم فعالیت می‌کنند.

خوب است بدانید، آنچه در ظاهر این سایت‌های می‌بینید ممکن است بخش کوچکی از آنچه در عمل وجود دارد باشد. در پشت صحنه، و در بخش انبارداری، سیستم‌های توزیع، حسابداری، پرسنلی و … ممکن است از چندین تکنولوژی مختلف دیگر استفاده شده باشد.

این تکنولوژی‌ها همگی در کنار هم یک سیستم بزرگ به نام دیجی‌کالا را شکل داده‌اند و آنچه در این بین اهمیت زیادی دارد، ارتباط موثر و کارآمد بین این سیستم‌ها است نه لزوما زبان برنامه‌نویسی هر یک از این سیستم‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *