نخستین نکته در مورد برنامه‌نویسی و طراحی سایت‌های بزرگ باید در نظر داشته باشیم این است که این گونه سایت‌ها به دلایل مختلف از جمله محدودیت‌های فنی مجبور می‌شوند که با چندین زبان برنامه‌نویسی و استفاده از تکنولوژی‌های مختلف کار خود را به انجام برسانند.

نکته‌ی دیگر این است که صرف اینکه یک سایت از زبانی خاص برای برنامه‌نویسی استفاده کند، به معنی بهتر بودن آن زبان و تجویز این گزینه برای تمامی سایت‌های دیگر نیست.

هر یک از تکنولوژی‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی وب مانند php، Python، ASP.NET، جاوا، Ruby و زبان‌های دیگر در سایت‌های بزرگی در سرتاسر دنیا مورد استفاده هستند.

سایت دیجی کالا از چه تکنولوژی‌های برنامه‌نویسی استفاده می‌کند ؟

نگارش جدید سایت دیجی‌کالا که از تاریخ ۲۲ تیر ۹۷ جایگزین نگارش قبلی شده است، بر پایه php نوشته شده است. در سمت سرور نیز نشانه‌هایی از وب سرور NGINX و نرم‌افزار Varnish و سیستم‌عامل لینوکس مشاهده می‌شود.

نگارش قبلی دیجی‌کالا

هسته‌ی مرکزی نسخه قبلی دیجی‌کالا با فناوری ASP.NET توسعه یافته بود ولی در بخش‌هایی مثل دیجی‌کالا مگ، از وردپرس که یک CMS تحت php است برای طراحی سایت استفاده شده است.

دیجیکالا - Digikala

همین ترکیب در سایت دیجی‌استایل و دیجی‌استایل مگ نیز برقرار است و این دوسایت نیز به شکل فوق در کنار هم فعالیت می‌کنند.

خوب است بدانید، آنچه در ظاهر این سایت‌های می‌بینید ممکن است بخش کوچکی از آنچه در عمل وجود دارد باشد. در پشت صحنه، و در بخش انبارداری، سیستم‌های توزیع، حسابداری، پرسنلی و … ممکن است از چندین تکنولوژی مختلف دیگر استفاده شده باشد.

این تکنولوژی‌ها همگی در کنار هم یک سیستم بزرگ به نام دیجی‌کالا را شکل داده‌اند و آنچه در این بین اهمیت زیادی دارد، ارتباط موثر و کارآمد بین این سیستم‌ها است نه لزوما زبان برنامه‌نویسی هر یک از این سیستم‌ها.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

اگر قصد راه اندازی سایت فروش اینترنتی را دارید و می‌خواهید محصولات خود را از طریق اینترنت و به صورت آنلاین به فروش برسانید، برای مشاوره و سفارش طراحی سایت فروشگاهی، اینجا کلیک کنید.

۸ نظر در مورد «سایت دیجی کالا با چه زبانی نوشته شده ؟»

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.