برای محاسبه اقساط وام یا محاسبه سود وام بانکی، فیلدهای زیر را پر کنید و روی دکمه «محاسبه وام» کلیک کنید.

توضیح: مدت زمان توقف، تعداد ماه‌هایی است که پس از دریافت تسهیلات تا شروع پرداخت اقساط فاصله وجود دارد. این مقدار ممکن است با نام مدت تنفس هم نامگذاری شود.

محاسبه سود وام بانکی


اطلاعات خواسته شده را پر کنید

توجه به نکات زیر ضروری است

 1. این ماشین‌حساب بر اساس اصول حسابداری سود وام را محاسبه می‌کند و مقادیر اعلام شده توسط آن ممکن است با آنچه در عمل با آن مواجه می‌شوید اندکی متفاوت باشد.
 2. برخی از موسسات ممکن است مبلغی از وام پرداختی را نزد خود نگه‌داری کنند که این کار باعث افزایش سود پرداختی می‌شود.
 3. سود اعلام شده توسط موسسات ممکن است سود واقعی نباشد و هنگام دریافت تسهیلات، مبالغ ثابت یا درصدهای بیشتری بابت کارمزد و موارد مشابه به آن افزوده شود.
 4. برخی موسسات و بانک‌ها به طور غیرقانونی بخشی از وام را در حساب‌ها قرض‌الحسنه نزد خود بلوکه می‌کنند و پس از پرداخت آخرین قسط آن را به وام‌گیرنده برمی‌گردانند. باید توجه شود که نگهداری بخشی از مبلغ وام نزد بانک بدون پرداخت سود، در حقیقت افزایش درصد سود وام اصلی به حساب می‌آید و اگر در هنگام دریافت وام با چنین شرایطی روبرو شوید، درصد سود پرداختی واقعی شما به بانک بیش از چیزی است که به نظر می‌رسد.

۷ نظر در مورد «محاسبه اقساط وام و سود وام بانکی»

 • فرزادامیری می‌گوید:

  درود برشما بسیار عالی موسسه مهراقتصاد ۲۰ میلیون وام داده بجای ۷۵۰۰ میلیون ۱۴میلیون اضافه برداشت کرده است

  • با سلام
   همان طور که در توضیحات نوشته شده است، هزینه‌ای که بانک‌ها بابت پرداخت وام می‌گیرند صرفا سود اعلام شده نیست و هزینه‌های دیگری با عناوین دیگر معمولا به آن اضافه می‌شود. موقع دریافت وام باید دقت کنید و ببینید که درصد موثر نهایی چقدر است.

 • سلام
  بانک تجارت وام ۴درصدی ۸۴ماهه را با توجه به هزینه های اضافی ۸.۶۲ درصد حساب می‌کند
  یعنی ۷میلیون هزینه بانک

 • شهرام جاغوری می‌گوید:

  سال ۱۳۹۵ با پرداخت ۸ میلیون وام مسکن ۵۰ میلیونی گرفتم ۱۴۴ ماهه مبلغ قسط ۱۰۲۰۰۰۰ تومان کل باز پرداخت ۱۴۶ میلیون یعنی دقیقا ۳۵ درصد! بانكداری اسلامی ...

 • سلام وام فرزندآوری ب مبلغ ۶۰میلیون تومان داده بهم ۴درصد وپرداخت اقساط ۴ساله ک میشه ۶۶میلیون تومان ۴درصد ک حساب کنیم۱۲۰۰ یک میلیون دویست هزارتومان هم وقتی واریز کردن برداشت کردن این بابت چی هستش ک ۱۲۰۰برداشته بانک چرا ؟

  • با سلام
   در توضیحات نوشته شده است که بانک‌ها در موقع پرداخت با روش‌های مختلف مبالغ بیشتری از سود اعلام شده از شما دریافت می‌کنند. برای دریافت جزئیات باید به همان بانک مراجعه کنید

 • محمد می‌گوید:

  سلام هنگام واریز وام 60 میلیونی فرزند آوری 1 میلیون و دویست از وام برداشت کردند آیا قانونیه؟ اگه نیست چگونه باید پیگیری کرد ممنون

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *