در این نوشته با کالاهای refurbished آشنا می‌شویم و به بررسی تفاوت کالاهای refurbished با کالاهای دست دوم و کالاهای نو می‌پردازیم و بررسی می‌کنیم که آیا خرید این کالاها انتخابی خوب است یا خیر.

محصول refurbished چیست ؟

در هنگام خرید انواع لوازم الکترونیکی یا دیجیتالی یا لوازم خانگی ممکن است با برچسب refurbished مواجه شوید. این برچسب توسط شرکت‌های سازنده روی دستگاه‌هایی که به دلیلی دارای خرابی بوده‌اند و پس از تعمیر مجددا بسته‌بندی شده‌اند نصب می‌شود.

این دستگاه‌ها اغلب نو هستند و هنگامی که یک خریدار آن‌ها را خریداری کرده است متوجه خرابی یا ایرادی در آن‌ها شده و آن را به سازنده مرجوع کرده است. شرکت سازنده پس از شناسایی ایراد آن را برطرف کرده و به عنوان کالای refurbished به فروش می‌رساند.

محصولات refurbished

تفاوت refurbished با محصول نو

در بسیاری از موارد کالای نو و refurbished تفاوتی با یکدیگر ندارند. جز اینکه این کالا یک بار به فروش رسیده و مرجوع شده است و تعمیر شده است. در اغلب موارد از نظر کیفی تفاوتی بین این دو کالا وجود ندارد و به دلیل قیمت کمتر انتخاب این گروه از کالاها انتخابی هوشمندانه است. مخصوصا زمانی که اختلاف قیمت کالای نو و refurbished زیاد است.

البته همیشه کالای refurbished با کالای نو برابری نمی‌کند. بسته به اینکه کالا چه نوع کالایی است و چه نوع خرابی در آن وجود داشته است و شرکت سازنده با چه کیفیتی این خرابی را تعمیر کرده است، نتیجه متفاوت خواهد بود.

برای خرید این نوع کالاها بهتر است پیش از خرید اطلاعات لازم را به دست بیاورید و کالا را بررسی کنید سپس نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

تفاوت refurbished با محصول دست دوم

کالای دست دوم با کالای refurbished تفاوت زیادی دارد. کالای refurbished استفاده نشده یا مقدار بسیار کمی استفاده شده است و مخصوصا در زمانی که کالا استهلاک‌پذیر باشد، تفاوت چشمگیری با کالای دست دوم دارد.

کالای دست دوم بسته به اینکه صاحب قبلی آن چگونه با آن کار کرده باشد، کیفیت‌های بسیار متنوعی دارد. اگر کالای دست دومی که به مقدار کم استفاده شده است و به خوبی نگهداری شده است را پیدا کنید، مقایسه‌ی آن با کالای refurbished قابل توجیه است.

آیا خرید محصول refurbished توصیه می‌شود ؟

اگر قصد خرید کالای دست دوم یا refurbished را دارید، بهتر است اطلاعات فنی خود را بهبود بدهید تا بتوانید کیفیت کالا را پیش از خرید بررسی کنید. اولین اصل برای خرید این گونه کالاها وجود اختلاف قیمت قابل توجه است. اگر تفاوت قیمت آن‌ها با کالای نو ناچیز است، بهتر است کالای نو را خریداری کنید تا خیالی آسوده‌تر داشته باشید.

همچنین اگر قصد هدیه دادن کالا را دارید، ممکن است تنها گزینه‌ی شما خرید کالای نو باشد.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *