تولید عدد تصادفی با استفاده از کامپیوتر کاربردهای مختلفی دارد. کاربردهایی مثل قرعه‌کشی یا در آمار و ریاضیات. در این نرم‌افزار آنلاین با وارد کردن عدد حداقل و حداکثر می‌توانید عددهای تصادفی تولید نمایید. مقدار خروجی شامل عدد ابتدایی و انتهایی است. برای مثال اگر عدد ۱ و ۱۰۰ را وارد نمایید. عددهای خروجی شامل هر دو مقدار فوق نیز خواهند بود.


...

توجه به این نکته ضروری است که عددهای تصادفی تولید شده توسط کامپیوتر واقعا تصادفی نیستند و توسط فرمول‌های ریاضی به شکلی محاسبه می‌شوند که بیشترین شباهت را به عددهای تصادفی واقعی داشته باشند. به عبارت دیگر عددهایی که توسط این نرم‌افزار و سایر نرم‌افزارهای قابل اجرا روی سخت‌افزارهای کامپیوتری معمولی قابل ارائه هستند، واقعا عددهای رندوم یا تصادفی نیستند و در برخی کاربردهای امنیتی حساس قابل استفاده نمی‌باشند.

۳ نظر در مورد «تولید عدد تصادفی آنلاین»

 • سلام وقت بخیر ، تکراری چرا میزنه مثلا از ۱۰۰ تا ۲۰۰ که ۲۰ تا عدد باشه رو میزنیم => ۲۰ تا تولید میکنه ولی تکراری نشون میده

  • با سلام
   این نسخه از ابزار آنلاین ممکن است کدهای تکراری بدهد. در اولین فرصت امکان جلوگیری از تولید کدهای تکراری هم به آن اضافه می‌شود.

 • جواد عظیمی می‌گوید:

  سلام وقت بخیر ، تکراری چرا میزنه مثلا از ۱۰۰ تا ۲۰۰ که ۲۰ تا عدد باشه رو میزنیم => ۲۰ تا تولید میکنه ولی تکراری نشون میده
  لطفا مشکلش را بر طرف کنید

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *