یکی از مشکلاتی که ممکن است در خودرو مشاهده شود، عدم بالا آمدن آمپر آب خودرو تا دمای متوسط و بهینه است. این مشکل علاوه بر اینکه ممکن است در عملکرد موتور خودرو مشکلاتی را به همراه داشته باشد، باعث گرم نکردن کافی بخاری در زمستان نیز می‌شود.

آمپر آب ماشین

در ادامه فهرست برخی علت‌ها که ممکن است باعث شوند این مشکل رخ دهد را بررسی می‌کنیم:

۱- بررسی وضعیت گرمای بخاری

ابتدا بررسی کنید که آیا بخاری خودرو هوای گرم تولید می‌کند یا نه. اگر هوای بخاری گرم باشد ولی دمای آمپر آب پایین است به دو علت ممکن است این اتفاق رخ دهد.

  1. خراب بودن فشنگی آب و عدم نمایش صحیح دمای آب در داشبورد.
  2. مسدود شدن جریان گردش آب در موتور و رادیاتور که بسیار خطرناک است.

در حالت دوم که حالتی خطرناک است، به دلایل مختلف از جمله خرابی واترپمپ خودرو، ایجاد رسوب، ورود هوا به آب خودرو یا علت‌های دیگر، آب در مسیر خود گردش نمی‌کند و دمای بخشی از آب بسیار بالا و دمای بخشی دیگر پایین است. در این حالت هر چه سریع‌تر می‌بایست به تعمیرکار مراجعه کنید تا از آسیب به موتور خودرو جلوگیری شود.

۲- بررسی وضعیت ترموستات خودرو

اگر فن رادیاتور خودرو در زمان خنک بودن نیز مشغول به کار است، به احتمال زیاد ترموستات با مشکل مواجه شده است. ممکن است ترموستات نیاز به تعویض داشته باشد یا ممکن است ایجاد رسوب در ترموستات مانع عملکرد صحیح آن شده باشد.

۳- بررسی وضعیت ECU در خودروهای مدرن

در برخی خودروهای مدرن ممکن است کنترل دمای موتور بر عهده ECU باشد. در این نوع خودروها ممکن است مشکلی در عملکرد کامپیوتر یا ECU خودرو وجود داشته باشد که می‌بایست توسط متخصصین بررسی شود.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *