لوازم مورد استفاده در منزل هر یک عمر مشخص و محدودی دارند و پس از چند سال استفاده کیفیت و کارایی اولیه‌ی خود را از دست می‌دهند. تشک‌های خواب یا تشک‌های خوشخواب هم از این موضوع به دور نیستند و پس از چند سال استفاده بسته به کیفیت اولیه و مراقبت و نگهداری مناسب، کارایی خود را از دست می‌دهند.

یک کار ساده که می‌تواند عمر تشک شما را افزایش بدهد، گرداندن و تغییر جهت تشک است. معمولا محل‌هایی از تشک که بیشتر در دسترس هستند، به دلیل نشستن یا بازی کودکان آسیب می‌بینند و با چرخاندن آن در دوره‌های زمانی می‌توانید مدت طولانی‌تری از تشک استفاده نمایید.

تشک

با توجه به حجم بزرگ و قیمت نسبتا زیاد این تشک‌ها، دور انداختن آن‌ها معمولا ساده نیست و بهتر است برای خرید تشک جدید و تعویض آن با تشک قدیمی، از راه حل‌های زیر استفاده کنید.

فروش تشک قدیمی در سایت‌های آگهی

اگر تشک قدیمی شما هنوز قابل استفاده و تمیز است، ممکن است بتوانید آن را با در سایت‌های آگهی به فروش برسانید. با فروش تشک قدیمی، بخشی از مبلغ خرید تشک جدید جبران می‌شود.

در هنگام فروش تشک قدیمی در سایت‌های آگهی، لازم است تا با اصول خرید و فروش و اصول امنیتی فروش کالا از طریق اینترنت آشنا شوید تا مبادا در این میان در عوض سود، ضرر هم نصیب شما شود.

فروش تشک به سمساری‌ها

اگر کیفیت تشک شما قابل قبول باشد، سمساری‌های سیار یا مستقر در نقاط مختلف شهر ممکن است آن را از شما خریداری کنند. البته بهای پرداختی توسط این گروه از خریداران نسبت به فروش مستقیم در سایت‌های آگهی کمتر خواهد بود.

تعویض تشک قدیمی با جدید

برخی از فروشندگان تشک، همزمان با فروش تشک جدید، تشک قدیمی شما را هم خریداری می‌کنند. قیمت پرداختی این گروه از خریداران هم نسبت به فروش مستقیم کمتر خواهد بود.

تعمیر تشک

ممکن است با مقداری جستجو بتوانید کسانی را پیدا کنید که تشک قدیمی شما را تعمیر کنند و با بهایی کمتر از خرید یک تشک جدید، آن را نوسازی نمایند. برای اینکه بدانید آیا تشک شما قابل تعمیر است یا نه باید با متخصصان این زمینه مشورت نمایید.

استفاده به عنوان محل بازی کودکان

کودکان علاقه‌ی زیادی به پرش روی تشک دارند. اگر محل مناسب که برای همسایگان مزاحمتی ایجاد نمی‌کند را در اختیار دارید، با رعایت نکات ایمنی در اطراف تشک، می‌توانید از تشک قدیمی به عنوان محل بازی کودکان استفاده نمایید.

خرد کردن تشک و فروش مواد اولیه‌ی آن

اگر حوصله و علاقه و اطلاعات لازم را داشته باشید، می‌توانید تشک را در منزل باز کنید و قسمت‌های فلزی آن را به صورت جداگانه به فروش برسانید. قسمت‌های منسوج تشک هم شاید برای استفاده در منزل به کار شما بیاید.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *