اگر رمز ورود به وردپرس را فراموش کرده‌اید، یکی از روش‌ها برای اینکه بتوانید رمز خود را تغییر بدهید، ویرایش رمز ذخیره شده در پایگاه داده‌ی وردپرس است. رمزی که در پایگاه داده‌ی وردپرس در جدول users‌ ذخیره می‌شود با الگوریتم‌های ویژه‌ای رمزنگاری می‌شود تا امکان مشاهده‌ی رمز اصلی وجود نداشته باشد.

به همین دلیل برای تغییر دادن رمز در پایگاه داده نیز لازم است تا گذرواژه را رمزنگاری کنید. برای رمزنگاری گذرواژه‌ی جدید و ثبت آن در جدول کاربران وردپرس، می‌توانید از ابزار زیر استفاده کنید.

هشدار: اگر در این زمینه تجربه‌ی قبلی ندارید، بهتر است از تغییر دادن اطلاعات جدول‌های وردپرس خودداری کنید تا از خرابی احتمالی سایت پیشگیری شود.

پیش از تغییر رمز وردپرس از طریق پایگاه داده، مطالعه‌ی این آموزش توصیه می‌شود.نتیجه‌ی محاسبه:
کپی شود

رمز ایمن

هنگام استفاده از این ابزار، توجه به نکات زیر ضروری است:

  1. رمزهایی که در این سایت وارد می‌کنید جایی ذخیره نمی‌شوند و اصول امنیتی برای ایمن بودن آن هنگام جابجایی در نظر گرفته شده‌اند ولی به طور کلی بهتر است از وارد کردن رمزهای اصلی خود در هرگونه سایتی خودداری کنید. بهتر است یک رمز موقتی در جدول وردپرس ثبت کنید و پس از ورود، رمز اصلی را از طریق پنل کاربری وردپرس تغییر بدهید.
  2. کدهایی که برای یک رمز یکسان تولید می‌شوند یکسان نیستند و در هر بار محاسبه، نتیجه‌ی متفاوتی نمایش داده می‌شود. این یک ویژگی برای امنیت بیشتر رمزهای شما در پایگاه داده است.
  3. ویرایش اطلاعات پایگاه داده به میزانی تجربه در این زمینه نیازمند است و تغییرات غیراصولی و ناآگاهانه روی پایگاه داده می‌تواند مشکلاتی برای سایتتان به همراه بیاورد.
  4. هنگام کپی کردن کدهای ایجاد شده، دقت کنید که حروف یا فاصله‌های اضافی در ابتدا یا انتهای کدها وجود نداشته باشد. معمولا با سه بار کلیک روی رمز یا دوبار اشاره‌ی انگشت در گوشی‌های موبایل، رمز به طور کامل انتخاب می‌شود.

به‌روزرسانی‌ها

  • ۱۴۰۳/۴/۳۰ - دکمه‌ی کپی کردن کد خروجی اضافه شد.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *