سیستم سرمایش یخچال‌ها حساسیت‌هایی دارد که پس از جابجایی یا اسباب‌کشی مدتی زمان نیاز دارد تا بتواند به درستی عمل کند و استهلاک آن افزایش پیدا نکند. مدت زمان انتظار برای روشن کردن یخچال به نوع موتور و نوع جابجایی آن وابسته است.

یخچال

زمان روشن کردن یخچال پس از جابجایی استاندارد

اگر در زمان جابجایی یخچال، آن را به صورت عمودی جابجا کرده باشید و یخچال زیاد جابجا نشده باشد، با گذشت مدت کوتاهی می‌توانید آن را به برق متصل کنید. این زمان می‌تواند حدود نیم ساعت تا یک ساعت باشد.

زمان روشن کردن یخچال پس از جابجایی زیاد

اگر در زمان اسباب‌کشی و جابجایی، یخچال به کناره‌ها کج شده باشد یا به صورت افقی حمل شده باشد، حداقل ۴ ساعت باید صبر کنید تا یخچال را به برق متصل کنید. اگر یخچال شما قدیمی‌تر باشد، بهتر است این زمان را افزایش بدهید و حداقل ۱۲ ساعت از زمان استقرار یخچال سپری شود و بعد آن را روشن نمایید.

خاموش کردن یخچال قبل از اسباب کشی

قبل از اسباب‌کشی نیاز نیست تا یخچال مدت زمان طولانی خاموش باشد. بهتر است نیم ساعت قبل از جابجایی آن را از برق جدا کنید.

نکاتی برای حمل بهینه‌ی یخچال

در هنگام جابجایی تا حدی که ممکن است یخچال را به آرامی و به صورت عمودی حمل نمایید و از خواباندن آن به صورت افقی خودداری نمایید. همچنین اگر یخچال شما پیش از حمل و نقل پر است، مقداری یخ و چند جعبه‌ی پلاستیکی تهیه کنید و اقلام داخل یخچال را در محلی خنک نگهداری کنید تا زمان کافی برای استراحت یخچال پس از حمل و نقل ایجاد شود.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *