فرانسه سرزمین اسرار هاست . سرزمینی که اتفاقات و وقایع عظیم و جریان سازی در آن رخ داده

در مرکز و غرب این سرزمین زیبا برجها و فانوسهایی وجود دارد که هنوز دلیل قطعی و منطقی برای ساختشان وجود ندارد . قرن دوازدهم را می توان قرن ساخت برجها و یا فانوسهای دریایی نامید .در طول قرن دوازدهم مردمی که در قسمت‌های مرکزی و غربی فرانسه زندگی می‌کردند، برج‌های کوچکی را در دهکده‌هایشان بنا کردند که در بالای آن‌ها پنجره‌ای نیز وجود داشت و درون آن شمعی روشن می‌کردند. این موضوع شباهت بسیاری به فانوس‌های دریایی داشت.

البته ساخت این فانوسها محدود به کشور فرانسه نیست . در شمال آلمان و لهستان و همچنین جنوب انگلستان نمونه های بسیاری از این برجها وجود دارد . اما ساختار فانوسهایی که در فرانسه ساخته شده است منظم تر است و معماری شکیل تری دارند . همچنین تعداد این فانوس ها در کشور فرانسه بسیار بیشتر از نقاط دیگر اروپاست.

اینکه چرا این برجها ساخته شده و آیا اصلا از آنها استفاده ای هم می شده هنوز مشخص نیست . فقط مردمان محلی گاهی به این موضوع اشاره داشته اند که این بناها در نزدیکی گورستان ها بنا شده تا اهالی دهکده ها و روستا های نزدیک بتوانند به سرعت محل گورستان را شناسایی کرده و حتی با بالا رفتن از این برجها و روشن کردن شمع برای مردگان خویش دعا کنند . اما پیچیدگی و خاص بودن این بناها توانسته گردشگران بسیاری را به کشور فرانسه الاخصوص جنوب این کشور راهی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *