توجه: اسنپ در آخرین نسخه از نقشه‌ی OSM استفاده می‌کند که راهنمای ثبت مکان در این نقشه در ادامه شرح داده شده است. همچنین جهت ثبت مکان در نقشه‌ی گوگل که در برخی دیگر از نرم‌افزارها( مانند تپسی و کارپینو ) استفاده می‌شود، می‌توانید آموزش متنی رایگان آن را، اینجا مشاهده کنید یا چنانچه مایل بودید آن را به صورت ویدئویی به همراه توضیحات و سوالات متداول از این صفحه دریافت نمایید.

ثبت مکان در نقشه Open Street Maps( نقشه اسنپ )

نقشه تاکسی اینترنتی اسنپ از سیستم OpenStreetMap که سیستمی متن‌باز و عمومی برای نمایش نقشه است استفاده می‌کند. جهت اضافه کردن محل‌های تجاری مثل مغازه، دفتر کار، شرکت و ... در این نقشه می بایست از طریق وبسایت https://www.onosm.org این کار را انجام دهید.

توجه: دسترسی به این سایت با IP ایران مسدود است و برای دستری به آن باید IP خود را تغییر دهید

با ثبت محل کسب و کار خود در این نقشه، اطلاعات شما در ده‌ها نرم‌افزار آنلاین که از این سیستم نقشه استفاده می‌کنند قابل مشاهده خواهد بود.

۱- از طریق لینک بالا وارد سایت https://www.onosm.org شوید

پس از ورود در قسمت پایین صفحه می‌توانید یک نقشه را مشاهده کنید. در این نقشه، محل کسب و کار خود را به صورت دقیق جستجو کنید و علامت مکان‌نما را روی نقطه‌ی دلخواه قرار دهید.

انتخاب محل روی نقشه

۲- جزئیات کسب و کار خود را وارد کنید

در مرحله‌ی دوم وارد سربرگ Details شوید و اطلاعات خواسته‌شده را وارد کنید.مرحله دوم ثبت اطلاعات در نقشههنگام وارد کردن اطلاعات دقت کنید که فرمت‌های لازم برای فیلدهای مختلف را به درستی وارد کنید. برای مثال هنگام وارد کردن شماره تلفن از اعداد انگلیسی استفاده کنید و پیش‌شماره‌های لازم را هم قبل از آن درج کنید.

برای انتخاب دسته‌بندی کسب و کار می‌بایست از میان کسب و کارهای موجود که با کار شما همخوانی دارد یک یا چند مورد را انتخاب نمایید.ثبت نهایی محل در نقشهدر این مرحله لازم است تا منتظر بمانید تا تغییرات ارسال شده در سایت ثبت شوند. برای مشاهده وضعیت محلی که ثبت کردید، می‌توانید روی لینک موجود در خط دوم پیام بالا کلیک کنید و آخرین وضعیت محل کسب و کارتان را مشاهده کنید.

۳۹ نظر در مورد «ثبت مکان در نقشه اسنپ»

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *