نسخه تحت وب اینستاگرام که روی کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ‌ها به نمایش در می‌آید دارای محدودیت‌های زیادی است از جمله:

  1. عدم امکان ارسال تصویر
  2. عدم امکان ارسال کلیپ
  3. عدم امکان ارسال استوری

اینستاگرام

برای رفع این مشکلات و دسترسی به امکانات بیشتر اینستاگرام در مرورگر رومیزی با ما همراه باشید.

برای رفع محدودیت‌های فوق، کافی است در مرورگر فایرفاکس و کروم، افزونه User-Agent Switcher را نصب نمایید.

پس از نصب افزونه، یک دکمه در نوار ابزار مرورگر اضافه می‌شود. این دکمه را کلیک کنید و از میان آیکون‌های مرورگرهای موجود در بخش Mobile Device، گزینه‌ی Google Android 7 را انتخاب نمایید.

در فیلد متنی پایین پنجره باز شده نیز عبارت «instagram.com» را وارد نمایید تا تغییرات تنها در سایت اینستاگرام به انجام برسد و سایر سایت‌ها به شکل عادی به فعالیت ادامه دهند.

این روش چگونه عمل می‌کند ؟

نسخه تحت وب اینستاگرام که در مرورگرهای موبایل به نمایش درمی‌آید در مقایسه با نسخه تحت کامپیوتر امکانات بیشتری دارد. در این روش ما با کمترین مداخله، تنها افزونه‌ای را نصب می‌کنیم که باعث می‌شود مرورگر کامپیوتر خود را مرورگر تحت موبایل معرفی کند و در نتیجه اینستاگرام، امکانات در نظر گرفته شده برای موبایل را به شما ارائه نماید.

User Agent چیست ؟

هنگامی که شما یک سایت اینترنتی را باز می‌کنید و اطلاعات یک صفحه را درخواست می‌کنید، مرورگر به صورت خودکار اطلاعاتی از خود و سیستم عامل شما در اختیار سایت قرار می‌دهد. این اطلاعات که User Agent نام دارد به سایت کمک می‌کند تا محتوای متناسب با شرایط شما را آماده‌سازی و ارائه نماید. برای مثال اگر مرورگر اعلام کند که یک مرورگر روی موبایل است، سایت ممکن است بخواهد نسخه‌ی سبک و سریع‌تر خود را که با موبایل سازگاری بیشتری دارد ارائه نماید.

چگونه به حالت قبلی و پیش‌فرض برگردم ؟

برای برگشت به حالت عادی، کافی است افزونه را غیرفعال یا حذف نمایید. همچنین می‌توانید روی دکمه افزونه در نوار آدرس مرورگر کلیک کنید و گزینه‌ی «Switch to default User-Agent» که با علامت «تیک» مشخص شده است را کلیک نمایید.

آیا استفاده از تمامی قابلیت‌های اینستاگرام موبایل روی کامپیوتر امکان‌پذیر است ؟

خیر. با توجه به تفاوت نسخه‌ی اصلی اینستاگرام و نسخه‌ی تحت وب موبایل، همچنین تفاوت در عملکرد مرورگرهای موبایل و کامپیوتر و همچنین تفاوت در سخت‌افزارها و سیستم‌عامل‌های موبایل، برخی تفاوت‌ها قطعا وجود خواهند داشت و برای انجام برخی فعالیت‌ها لازم است تا نسخه‌ی اصلی اینستاگرام روی موبایل را استفاده نمایید.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *