بسیاری از محصولات شرکت Adobe به عنوان پیشرو در زمینه‌های مختلف شناخته می‌شوند. در این نوشته با نرم‌افزار Adobe After Effects که در فارسی با نام افتر افکت شناخته می‌شود آشنا می‌شویم و برخی از کابردهای مهم آن را مرور می‌کنیم.

ادوبی افتر افکت

افتر افکت چیست ؟

ادوبی افتر افکت، نرم‌افزار استاندارد برای ساخت موشن گرافیک و افکت‌های ویدئویی است. از این نرم‌افزار در ساخت بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی و همچنین آگهی‌های بازرگانی استفاده می‌شود.

یادگیری افتر افکت چه مقدار زمان نیاز دارد ؟

بخش مهمی از کار با یک نرم‌افزار گرافیکی مثل افترافکت، داشتن آمادگی ذهنی، خلاقیت و پیش‌زمینه گرافیکی مربوط است. تا جایی که مربوط به موارد فنی و نرم‌افزاری باشد، شما با صرف زمان یک تا دو ماه می‌توانید به مهارت لازم در کار با افتر افکت دست پیدا کنید.

کاربردهای After Effects

ویرایش فیلم

افترافکت یک ویرایشگر فیلم نیست ولی برای اضافه کردن افکت‌های تصویری مثل عنوان‌ها و گرافیک و انجام برخی بهبودها روی فیلم به کارگرفته می‌شود. برای ویرایش فیلم یا به عبارت دیگر تدوین فیلم، بهتر است از نرم‌افزارهای تخصصی مثل Premiere استفاده شود.

ساخت انیمیشن‌های دو بعدی

یکی از قابلیت‌های مهم افتر افکت، ساخت انیمیشن‌های دوبعدی است. از این قابلیت برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی و کلیپ‌های آموزشی کوتاه و موارد مشابه استفاده می‌شود.

ساخت موشن گرافیک

مهم‌ترین کاربرد ادوبی افتر افکت ساخت موشن گرافیک است. با کمک این برنامه می‌توانیم ویدئوهای تبلیغاتی و موشن گرافیک‌های جذاب و خلاقانه را طراحی کنیم و با فرمت‌های مختلف ذخیره نماییم.

ساخت استیکر متحرک برای تلگرام

حتما استیکرهای متحرک در تلگرام را مشاهده کرده‌اید. ساخت این استیکرها با استفاده از برنامه افتر افکت انجام می‌شود. پس از طراحی گرافیکی و طراحی موشن گرافیک‌ها، با استفاده از یک افزونه ویژه با نام Bodymovin-TG موشن گرافیک ساخته شده در قالب یک بسته استیکر تلگرام با پسوند TGS ذخیره می‌شود.

یک نظر در مورد «Adobe After Effects چیست و چه کاربردهایی دارد ؟»

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *