شیوه‌های ساختمان‌سازی قدیمی رو به تغییر و مدرن شدن هستند. از جمله‌ی تغییرات که در سال‌های اخیر شاهد آن هستیم استفاده از دیوارهای خشک به جای سیستم‌های سنتی مانند دیوارهای گچی و سیمانی است.

کناف چیست

کناف یکی از برندهای تولیدکننده‌ی دیوارها و سقف‌های پیش‌ساخته است. استفاده از دیوار خشک کناف مزایای مختلفی دارد:

  • کاهش بار مرده ساختمان
  • کاهش اثر زمین‌لرزه بر ساختمان
  • کاهش خطرات جانی در هنگام زمین‌لرزه
  • کاهش هزینه‌های ساخت دیوار غیرباربر
  • افزایش سرعت ساخت دیوار
  • امکان نصب آسان تاسیسات، عایق‌های صوتی و عایق‌های حرارتی میان لایه‌های دیوار

استفاده از دیوارهای پیش‌ساخته خشک در کشورهای اروپایی متداول است و در ایران نیز در حال فراگیر شدن است.

تاریخچه شرکت کناف

این شرکت بیش از ۸۰ سال است که در صنعت ساختمان فعالیت دارد. برادران کناف این شرکت را در سال ۱۹۳۲ بنیان نهادند. محصولات این شرکت به کشورهای مختلف صادر و در کشورهای مختلفی تولید می‌گردد.

رنگ‌آمیزی کناف

سطح بیرونی کناف بدون نیاز به پوشش دیگر، به آسانی قابل رنگ‌آمیزی یا نصب کاغذ دیواری است. بنابراین در این بخش نیز نیاز به پوشش گچ از بین می‌رود. و علاوه بر کاهش هزینه، در زمان نیز به مقدار قابل توجهی صرفه‌جویی می‌شود.

ایجاد سازه‌های تزئینی با استفاده از کناف

پوشش‌های دیواری و سقفی کناف در شکل‌های تزئینی نیز موجود و قابل ساخت هستند. در نتیجه ایجاد دکوراسیون داخلی و معماری داخلی مدرن با استفاده از دیوارهای خشک آسان و کم هزینه و با دقت بالا قابل انجام است

انواع مختلف کناف

برای کاربردهای مختلف مانند استفاده در محل‌های مرطوب و یا محل‌هایی که حرارت بالا وجود دارد یا محل‌هایی که احتمال آتش‌سوزی دور از ذهن نیست، انواع مختلفی از کناف تولید و عرضه می‌شود که ترکیبات و لایه‌های متفاوتی دارند.

تعمیرات ساختمان در هنگام استفاده از کناف

هزینه‌های تعمیرات خرابی یا تخریب دیوار برای رفع مشکلات تاسیساتی نیز در هنگام استفاده از دیوارهای خشک به مراتب کمتر است. امکان برداشتن بخشی از دیوار خشک، انجام تعمیرات و نصب مجدد یا تعویض آن بخش از دیوار به آسانی قابل انجام است.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *