کارمزد یا حق‌الزحمه خدمات بنگاه املاک برای فروش ملک و اجاره‌ی ملک در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز با فرمول‌های زیر انجام می‌شود. لازم به ذکر است برای شهر‌های دیگر می‌بایست به فرمول اعلام شده توسط اتحادیه مشاورین املاک همان شهر مراجعه نمایید.

محاسبه آنلاین کمیسیون مشاورین املاک

برای محاسبه کمیسیون املاک، فیلدهای زیر را به دقت پر کنید و روی دکمه‌ی «محاسبه» کلیک کنید:اطلاعات خواسته شده را پر کنید

فرمول کمیسیون املاک در تهران و شیراز

۱- فروش ملک

تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان، نیم درصد از مبلغ معامله از هر طرف دریافت می‌شود. بیش از ۵۰۰ میلیون تومان، ۲۵ صدم درصد از مازاد ۵۰۰ میلیون تومان به مبلغ افزوده می‌شود. همچنین ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز به این مبالغ اضافه خواهد شد.

۲- اجاره ملک

مبلغ حق‌الزحمه اجاره به صورت ثابت معادل ۲۵ درصد اجاره ماهیانه از هر طرف معامله است. به ازای هر یک میلیون تومان رهن، ۳۰ هزار تومان اجاره محاسبه می‌شود. مانند فروش ملک، ۹ درصد مالیات نیز به این مبالغ افزوده می‌شود.

فرمول کمیسیون املاک در مشهد

۱- فروش ملک

تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان، مبلغ ۳ دهم درصد از مبلغ، مازاد بر این، تا سقف ۸۵۰ میلیون تومان، ۲ دهم درصد و در نهایت کل مبلغ دریافتی مشاور املاک می‌بایست کمتر از ۲ میلیون تومان از هر طرف معامله باشد.

۲- رهن و اجاره ملک برای اجاره اول

مبلغ کمیسیون حداکثر ۸۰۰ هزار تومان و معادل ۷ روز اجاره می‌باشد. به ازای هر یک میلیون تومان رهن، ۶ هزار تومان کمیسیون محاسبه می‌شود.

۳- رهن و اجاره ملک برای تمدید

مبلغ کمیسیون حداکثر ۵۰۰ هزار تومان و معادل ۳ روز اجاره می‌باشد. به ازای هر یک میلیون تومان رهن، ۶ هزار تومان کمیسیون محاسبه می‌گردد.

فرمول کمیسیون املاک در اصفهان

۱- فروش ملک

تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان، نیم درصد از مبلغ معامله از هر طرف دریافت می‌شود. بیش از ۲۰۰ میلیون تومان، ۲۵ صدم درصد از مازاد ۵۰۰ میلیون تومان به مبلغ افزوده می‌شود. همچنین ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز به این مبالغ اضافه خواهد شد.

۲- اجاره ملک

مبلغ حق‌الزحمه اجاره به صورت ثابت معادل ۲۵ درصد اجاره ماهیانه از هر طرف معامله است. به ازای هر یک میلیون تومان رهن، ۷۵۰۰ تومان اجاره محاسبه می‌شود. مانند فروش ملک، ۹ درصد مالیات نیز به این مبالغ افزوده می‌شود.

39 نظر در مورد «محاسبه آنلاین رایگان کمیسیون املاک»

  • با سلام
   این شما هستید که مبلغ را پرداخت می‌کنید. اگر رضایت ندارید که مبلغی بیشتر پرداخت کنید نباید این کار را انجام دهید
   اگر هم قبلا شما را فریب داده‌اند و مبلغی بیشتر از شما دریافت کرده‌اند، می‌بایست از یک مشاور حقوقی مشورت بگیرید.

 • رضا وفائی می‌گوید:

  با سلام بنده یک ملکی را از سایت دیوار پیدا کردم و با فروشنده توافق کردیم که مبلغ135میلیون تومان معامله کنیم و بنگاه ضمن اینکه در مبایعه نامه ذکر کرده که ازطرفین قرارداد حق التحریر جهت ثبت کد رهگیری دریافت گردیده از هر یک از ما 600هزار تومان دریافت کرده آیا این قانونی است؟

 • سلام اگر از یه بنگاه شکایت داری ولی بنگاه داره خودش مامور شکایات من باید از این شخص و رییسش که پشتیبان ایشونه به کی شکایت کنم

 • احد منصور صفائیان می‌گوید:

  از ارایه نرم افزار متشکرم. بنگاههای املاک معمولا انسانهای درستکاری نیستند وباید با اطلاعات دقیق وکامل با آنها روبرو شد.

 • احد منصور صفائیان می‌گوید:

  آیا بین کمسیونی که بابت انلاک تجاری ومسکونی اخذ میگردد تفاوتی وجود دارد.

  • خیر در این زمینه تفاوتی وجود ندارد و صرفا متغیرهایی که در نرم‌افزار موجود است در محاسبه کمیسیون ملک موثر هستند

 • سلام من مبخام خونه رو ۵۵میلیون تومان رهن کنم طبق محاسبه شما کمیسیون ۴۵۰۰۰۰ تومان مبشه منتهی بنگاهی میگه نرخنامه تغییر کرده و مبشه ۵۵۰۰۰۰ .آیا درست میگه؟

 • مهدی نوروزی می‌گوید:

  سلام .لطفا درصورتی که نسبت به حق الزحمه بنگاه اطلاعاتی ندارید ،اطلاعات نادرست ندهید.طبق نرخ نامه مصوب1395/01/15معاملات خریدو فروش املاک تا سقف پانصدمیلیون تومان نیم درصدمعامله ازهرطرف معامله میباشدومعاملات خریدوفروش املاک بالاترازپانصدمیلیون تومان،تاپانصد میلیون تومان اول طبق بند الف مصوبه مذکورونسبت به مبلغ مازاد،بیست وپنج صدم درصدمبلغ موردمعامله ازهرطرف معامله می باشد+9درصدارزش افزوده.اگر عزیز مشکلی داشت درواتس آپ درخدمت شما دوستان هستم.

 • سلام وقتتون بخیر. ببخشید اگه مالک و مستاجر خود همدیگر را پیدا کنند و تنها برای قرار داد نویسی به یک بنگاه مراجعه کنند هزینه قرارداد نویسی بنگاه کمتر می شود یا خیر؟

 • با سلام
  امسال میزان درصد معقول افزایش اجاره برای تمدید قرارداد خونه ای که در اون ساکنیم چقدره؟ منزل من سمت آزادیه.

 • کریم زاده می‌گوید:

  سلام من یه خونه رهن واجاره کردم ۲۰میلیون رهن ..اجاره ۹۰۰هزار … املاک از من ۳۰۰هزار کمیسیون گرفته .. ایا با توجه به محاسبه شما خیلی بیشتر از من پول نگرفته ؟؟ و اینکه قرارداد با کد رهگیری داد که گفت ۵۰هزاربابت این قرارداد میگیرم … لطفا راهنمایی کنید

  • آن طور که شما توضیح دادید، مبلغ را حتی مقداری کمتر هم از شما دریافت کردند. برای محاسبه مقادیر را به دقت در فیلدها وارد کنید و محاسبه نمایید که هر طرف معامله چه مبلغی را باید پرداخت کنند

 • سلام خسته نباشید
  مایه ملکی رودرهفشجان دراستان چهارمحال خریدیم ۴۳۸۰۰۰۰۰۰چهارصدوسی وهشت میلیون حق کمسیون بنگاه دارچقدمیشه ممنون

 • با سلام
  من به عنوان یک شهروند که هم ملک خریدم و هم فروختم، یک سوال اساسی از این مسئول داشتم: مگر کاری که برای یک ملک 50 متری میشه با کاری که برای یک ملک 200 متری میشه فرق داره؟
  در هر دو حالت، املاکی اطلاعاتی که از مالک گرفته رو سایت میذاره، یا آگهی های مختلف رو جمع میکنه و به اسم خودش دوباره آگهی میکنه و بعد (…) منتظر میشه تا یکی زنگ بزنه. بعد تلفنش رو بر میداره و سعی میکنه طرف رو در تله بندازه!
  باید دریافتی املاکی ها برای هر معامله، ثابت باشه و تابع قیمت ملک نباشه. اینجوری دیگه انگیزه ای برای املاکی ها نمیمونه تا در جهت افزایش قیمت ها هم تلاش داشته باشند.
  با سپاس از شما

 • سلام
  با نهایت احترام وادب خدمت همکاران محترم (مشاوراملاک)و هموطنان عزیزم
  (مشاوراملاک مجاز)هستم زمانی که فروشنده به بنگاه املاک حضورپیدامیکند و ملک خودش را میخواهد بفروشد عنوان میکند که(کمیسیون)نمی دهم و این مبلغ بفروش باقی مانده مال خودت خوب مشاوراملاک قیمت منطقه رودارد بعداز روزها و هفته ها مشاور آمدو رفت زیادی میکند و به نتیجه میرسد عقد منعقدمیشود فروشنده به خواسته خودش میرسد و مشاوراملاک 45%حق مشاور9%مالیات برارزش افزوده و مخارج دیگر را می پردازد مبلغی هم برای خودش با این مسئولیت سنگین می ماند و فروشنده محترم یک دفعه یادش میاد که برم اتحادیه و یا اتاق اصناف شاید این مشاوراملاک ترسید مبلغ اضافه که این همه زحمت کشیده و مرا به خواسته ام رسانده بگیرم الله وکیل منصفانه نیست حرام است بدلیل اینکه فروشنده محترم خودش شرط گذاشته است انشاالله کسی نان حرام به خانه نبرد موفق باشید

 • اهوازی می‌گوید:

  با تشکر از زحمات مدیر سایت
  هرچند سایتهای مختلفی از این قبیل اطلاعات را به اشتراک گذاشتن ولی کار شما نیز ستودنی وقابل تقدیر است

 • محمد عابدزاده می‌گوید:

  سلام.
  هزینه کمیسیون در این سایت برای فروش خانه 300 میلیونی در مشهد حساب شد. شد 981000 تومان برای هر طرف معامله (نرخ کمیسیون= 0.3 درصد). آیا این هزینه کمیسیون مربوط به سال 98 است یا نه؟

 • مجید می‌گوید:

  سلام خسته نباشید برای فروش خانه به مبلغ 85000000تومان خریدار وفروشنده چقدر باید کمیسیون بدن بنگاه ممنون میشم جواب بدین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *