کارمزد یا حق‌الزحمه خدمات بنگاه املاک برای فروش ملک و اجاره‌ی ملک در شهر تهران به شکل زیر محاسبه می‌شود. لازم به ذکر است این روش محاسبه برای شهر تهران می‌باشد و برای شهرهای دیگر فرمول محاسبات ممکن است متفاوت باشد که با مراجعه به اتحادیه مربوط در هر شهر قابل یافتن است.

۱- فروش ملک

تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان، نیم درصد از مبلغ معامله از هر طرف دریافت می‌شود. بیش از ۵۰۰ میلیون تومان، ۲۵ صدم درصد از مازاد ۵۰۰ میلیون تومان به مبلغ افزوده می‌شود. همچنین ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز به این مبالغ اضافه خواهد شد.

۲- اجاره ملک

مبلغ حق‌الزحمه اجاره به صورت ثابت معادل ۲۵ درصد اجاره ماهیانه از هر طرف معامله است. به ازای هر یک میلیون تومان رهن، ۳۰ هزار تومان اجاره محاسبه می‌شود. مانند فروش ملک، ۹ درصد مالیات نیز به این مبالغ افزوده می‌شود.

محاسبه آنلاین کمیسیون مشاورین املاک در تهران

برای محاسبه کمیسیون املاک، فیلدهای زیر را به دقت پر کنید و روی دکمه‌ی «محاسبه» کلیک کنید:اطلاعات خواسته شده را پر کنید

24 نظر در مورد «محاسبه آنلاین کمیسیون مشاورین املاک»

  • با سلام
   این شما هستید که مبلغ را پرداخت می‌کنید. اگر رضایت ندارید که مبلغی بیشتر پرداخت کنید نباید این کار را انجام دهید
   اگر هم قبلا شما را فریب داده‌اند و مبلغی بیشتر از شما دریافت کرده‌اند، می‌بایست از یک مشاور حقوقی مشورت بگیرید.

 • رضا وفائی می‌گوید:

  با سلام بنده یک ملکی را از سایت دیوار پیدا کردم و با فروشنده توافق کردیم که مبلغ135میلیون تومان معامله کنیم و بنگاه ضمن اینکه در مبایعه نامه ذکر کرده که ازطرفین قرارداد حق التحریر جهت ثبت کد رهگیری دریافت گردیده از هر یک از ما 600هزار تومان دریافت کرده آیا این قانونی است؟

 • سلام اگر از یه بنگاه شکایت داری ولی بنگاه داره خودش مامور شکایات من باید از این شخص و رییسش که پشتیبان ایشونه به کی شکایت کنم

 • احد منصور صفائیان می‌گوید:

  از ارایه نرم افزار متشکرم. بنگاههای املاک معمولا انسانهای درستکاری نیستند وباید با اطلاعات دقیق وکامل با آنها روبرو شد.

 • احد منصور صفائیان می‌گوید:

  آیا بین کمسیونی که بابت انلاک تجاری ومسکونی اخذ میگردد تفاوتی وجود دارد.

 • سلام من مبخام خونه رو ۵۵میلیون تومان رهن کنم طبق محاسبه شما کمیسیون ۴۵۰۰۰۰ تومان مبشه منتهی بنگاهی میگه نرخنامه تغییر کرده و مبشه ۵۵۰۰۰۰ .آیا درست میگه؟

 • مهدی نوروزی می‌گوید:

  سلام .لطفا درصورتی که نسبت به حق الزحمه بنگاه اطلاعاتی ندارید ،اطلاعات نادرست ندهید.طبق نرخ نامه مصوب1395/01/15معاملات خریدو فروش املاک تا سقف پانصدمیلیون تومان نیم درصدمعامله ازهرطرف معامله میباشدومعاملات خریدوفروش املاک بالاترازپانصدمیلیون تومان،تاپانصد میلیون تومان اول طبق بند الف مصوبه مذکورونسبت به مبلغ مازاد،بیست وپنج صدم درصدمبلغ موردمعامله ازهرطرف معامله می باشد+9درصدارزش افزوده.اگر عزیز مشکلی داشت درواتس آپ درخدمت شما دوستان هستم.

 • سلام وقتتون بخیر. ببخشید اگه مالک و مستاجر خود همدیگر را پیدا کنند و تنها برای قرار داد نویسی به یک بنگاه مراجعه کنند هزینه قرارداد نویسی بنگاه کمتر می شود یا خیر؟

 • با سلام
  امسال میزان درصد معقول افزایش اجاره برای تمدید قرارداد خونه ای که در اون ساکنیم چقدره؟ منزل من سمت آزادیه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *