پوستر یکی از انواع رسانه‌های چاپی است که معمولا در ابعاد بزرگ چاپ می‌شود و روی دیوار یا هر سطح عمودی دیگر چسبانده می‌شود. پوستر کاربردهای مختلفی از جمله تبلیغاتی، هنری، آموزشی، فرهنگی و کاربردهای متنوع دیگر دارد.

پوسترها به صورت گسترده برای رویدادهای فرهنگی مانند سمینارها، کنفرانس‌ها، دوره‌های آموزشی طراحی و استفاده می‌شوند. همچنین پوسترها برای معرفی محصولات و خدمات سازمان‌ها و شرکت‌ها آماده‌سازی می‌شوند و در نقاط فروش در معرض دید مشتریان قرار می‌گیرند.

پوسترها می‌توانند به صورت رنگی و با کیفیت بالا یا به صورحت تک رنگ روی کاغذهای ساده‌تر چاپ شوند و در محل‌های مختلف روی دیوارها چسبانده شوند.

پوستر

پوسترها اغلب به صورت انبوه توسط ماشین‌های چاپ پیشرفته تولید می‌شوند. گاهی اوقات نیز در کاربردهای محدود ممکن است توسط چاپگرهای صنعتی تولید شوند.

  • فیلم‌ها و سریال‌های منتشر شده در شبکه‌ی خانگی از جمله‌ی مشتریان پر و پا قرض پوسترها هستند.
  • یک پوستر خوب می‌تواند مشتریان را متقاعد کند تا از یک خدمت یا یک محصول استفاده کنند.
  • پوسترها در مقایسه با کارکردی که دارند، کم‌هزینه و کارآمد هستند.

پوسترهای آموزشی

یکی از انواع پوسترها، پوسترهای آموزشی هستند که مطالب فرهنگی، علمی یا اجتماعی را در خود جای می‌دهند. این نوع پوسترها در کلاس‌های درس، مدارس، دانشگاه‌ها، ایستگاه‌های مترو و اتوبوس و خیابان‌های شهر چسبانده می‌شوند.

استفاده‌های سیاسی از پوسترها

پوسترها علاوه بر این در کاربردهای سیاسی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال در هنگام انتخابات، نامزدهای شرکت کننده در انتخابات در حجم انبوه پوسترهای تبلیغاتی خود را در خیابان‌های شهر پخش می‌کنند.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *