پرزنتر یا Presenter Remote ابزاری است که ظاهری شبیه کنترل تلویزیون یا سایر دستگاه‌های دیجیتال دارد و معمولا به صورت بی‌سیم به کامپیوتر یا لپ‌تاپ متصل می‌شود.

پرزنتر در دست استیو جابز

کاربرد پرزنتر

هنگامی که در حال ارائه یک آموزش یا ارائه پروژه در کلاس یا در حال تدریس هستید، برای جابجایی صفحات پاورپوینت لازم است تا به پشت سیستم بیایید و با استفاده از صفحه کلید یا ماوس، این کار را انجام دهید.

پرزنتر

با استفاده از پرزنتر که معمولا به صورت بی‌سیم کار می‌کند، از راه دور و بدون نیاز به حضور پشت سیستم، می‌توانید حرکت بین اسلایدهای پاورپوینت و برخی فعالیت‌های دیگر را به آسانی انجام دهید.

در اختیار داشتن یک پرزنتر برای کسانی که کار ارائه را زیاد انجام می‌دهند ضروری و بسیار کارآمد است.

ویژگی‌های جانبی پرزنترها

پرزنترها ممکن است قابلیت‌های کمکی بیشتری برای ارائ در اختیار شما قرار دهند. برای مثال ممکن است لیزرهای رنگی برای نشان دادن صفحه نمایش نیز در این دستگاه گنجانده شود. همچنین ممکن است این دستگاه‌ها دارای زمانسنج یا کرنومتر باشند تا بتوانید زمان ارائه خود را به خوبی تحت کنترل داشته باشید. برخی از انواع پیشرفته پرزنتر می‌توانند دارای علائم هشدار برای رسیدن به زمان خاص باشند تا باز هم کنترل بیشتری روی زمان ارائه خود داشته باشید.

قیمت پرزنتر

قیمت پرزنتر معمولا در حدود ماوس‌های بی‌سیم است زیرا عملکردی تقریبا مشابه دارند و از نظر سخت‌افزاری نیز تفاوت چندانی بین این دستگاه‌ها وجود ندارد. البته ممکن است برخی از برندها و برخی مدل‌های پرزنتر امکانات بیشتری را به شما ارائه نمایند و در نتیجه قیمت‌های بیشتری نیز داشته باشند.

استفاده از موبایل به جای پرزنتر

با پیشرفت گوشی‌های هوشمند، نرم‌افزارهایی هم ایجاد شده‌اند که به صورت بی‌سیم با کامپیوتر رومیزی شما ارتباط برقرار می‌کنند و دکمه‌هایی را به صورت مجازی روی صفحه نمایش گوشی برای کنترل از راه دور کامپیوتر در اختیار شما قرار می‌دهند.

با توجه به قابلیت توسعه‌ی نرم‌افزارها و نامحدود بودن خلاقیت، ممکن است برخی قابلیت‌ها که با استفاده از پرزنترهای تحت موبایل به دست می‌آورید از پرزنترهای سخت‌افزاری بیشتر باشد. با جستجوی فروشگاه نرم‌افزارهای گوگل و اپل می‌توانید این گونه نرم‌افزارها را به آسانی بیابید.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *