خرید هدیه همیشه کاری دشوار است، به ویژه برای خانم‌ها و برای کودکان. هدیه‌ای که بتواند گیرنده‌ی آن را خوشحال کند و در عین حال قیمت مناسب و کارایی خوبی هم داشته باشد.

در این نوشته سعی می‌کنیم ایده‌هایی جذاب برای انتخاب هدیه‌ی مناسب برای کودکان ۱ تا ۵ سال را به شما معرفی کنیم. اگر ایده‌های جذاب دیگری می‌شناسید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

هدیه برای کودکان

خرید هدیه برای کودکان تا ۲ سال

کودکان کمتر از دو سال درک کافی از هدیه ندارند و بهتر است هدیه‌ای که خریداری می‌کنید برای جلب رضایت والدین آن‌ها باشد. برای این گروه از کودکان، گزینه‌های زیر اغلب انتخاب‌های خوبی هستند:

 1. کارت هدیه
  کارت هدیه بهترین هدیه‌ای است که برای این گروه از کودکان می‌توانید ببرید. والدین کودک با توجه به اینکه کودک تازه متولد شده، هزینه‌های متعددی دارد، آن چیزی که برایشان بیشتر اولویت دارند را خریداری کنند.
 2. خرید لباس
  کودک تازه متولد شده با سرعتی زیاد رشد می‌کند و در مدتی کوتاه به لباس‌های جدید نیاز دارد. اگر می‌دانید که اندازه‌ی کودک چقدر است و به چه لباسی نیاز دارد، خرید لباس گزینه‌ای مناسب است.
 3. خرید اسباب‌بازی‌های آموزشی و سرگرم‌کننده
  کودکان در سنین مختلف به اسباب‌بازی‌های آموزشی و سرگرم‌کننده‌ی مختلفی نیاز دارند. با انتخاب یک هدیه‌ی مناسب می‌توانید هم کودک و هم والدین را خوشحال کنید.
 4. کتاب‌های مصور
  کتاب‌های مصور و پر رنگ و زیبا می‌تواند برای سرگرم‌کردن کودکان خردسال مفید باشد و علاوه بر تقویت تجربیات و حس‌های کودک، به والدین هم در سرگرم کردن کودکان یاری می‌رساند.

خرید هدیه برای کودکان ۲ تا ۵ سال

کودکان با پایان دوران نوزادی و افزایش سن به مرحله‌ی یادگیری و بازی وارد می‌شوند. علاوه بر لباس و اسباب‌بازی که برای تمام کودکان هدایایی مناسب به شمار می‌رود، برای این گروه سنی از کودکان می‌توانید هدایای زیر را هم خریداری نمایید.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که کودکان در این سن در حال کسب تجربه هستند. هر چه هدیه‌ی شما خلاقانه‌تر و غیرتکراری‌تر باشد، برای کودک حس بهتری را ایجاد می‌کند.

 1. کفش و دمپایی
  اندازه‌های کودک به سرعت تغییر می‌کند و نیاز به کفش و دمپایی با اندازه‌ی مناسب از نیازهای او هستند.
 2. لوازم نقاشی
  خرید ابزار نقاشی شامل مدادرنگی و ماژیک و مداد شمعی و آبرنگ و دفتر نقاشی برای کودکان هدیه‌ای مناسب است.
 3. ابزار کاردستی
  مقوای رنگی، قیچی‌های پلاستیکی، چسب کاغذ، نخ و سایر ابزارهای ساخت کاردستی می‌تواند مدت زمان زیادی کودکان را سرگرم کند.
 4. خمیر بازی
  انواع خمیرهای بازی می‌تواند خلاقیت کودک را پرورش دهد و مدت‌ها او را سرگرم کند.
 5. کتاب‌های داستانی و آموزشی
  کتاب‌های آموزشی و داستانی مصور برای کودکان جذابیت زیادی دارد. همچنین کتاب‌های پازلی و کتاب‌های رنگ‌آمیزی از جمله هدایایی هستند که می‌توانید به آن فکر کنید.
 6. میز و صندلی
  میز و صندلی اسباب‌بازی هدیه‌ای مناسب برای این گروه از کودکان است که می‌توانند روزانه از آن استفاده کنند.

پرسش از والدین کودک

اگر والدین کودک از نزدیکان شما هستند، می‌توانید در مورد وسایلی که برای کودک مفید است یا به آن نیاز دارد پرس‌وجو کنید و یک انتخاب خوب و رضایت‌بخش برای هدیه به عزیزان خود داشته باشید.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *